Kemp Kdyně 2022

Petr Fekiač
Latest posts by Petr Fekiač (see all)

Po přestávce způsobené okolnostmi a loňským soustředěním v Caparticích a Klenčí se naše parta vrátila do haly Základní školy ve Kdyni. Děkujeme za azyl ve dnech 21.8. až 27.8. Celkem dorazilo 20 dětí a péči o ně zajišťoval čtyřčlenný tým. Děcka jsme rozdělili na malé a velké a podle toho byla také rozdělena na spaní. Režim zahrnoval kromě pravidelné rozcvičky a všech nutností, jako je jídlo a odpočinek, také dva dopolední, dva odpolední a jedem večerní trénink.

V neděli jsme se ubytovali a dali si krátký společný trénink. Večer jsme uspořádali turnaj všech dětí včetně trenérů. Byla to sranda a všichni makali naplno. V pondělí jsme najeli na tréninkový režim dvou dopoledních a dvou odpoledních tréninků. Pondělní večer bazén, aby se děti nenuceně umyli. Úterý opět ranní a odpolední blok tréninků a večer zase turnaj. Středa byla ve znamení brzkého stávání a odjezdu do Domažlic. Tam obě skupiny – malé i velké – čekalo měření sil s domažlickými florbalisty. Bylo to zajímavé srovnání, kdy u těch menších bylo vidět, že naše děti jsou mladší a menší. U starších se věkový rozdíl smáznul a ani nebylo poznat, že proti starším a mladším žákům hrají i dorostenci. Udělali jsme si také video ze zápasu těch starších. Středeční odpoledne jsme zahájili velmi oblíbenou kratochvílí – úklidem. Florbalky nahradila košťata a míčky se změnili v hadry a lopatky. Před večeří jsme stihli bazén a Relax. Čtvrtek byl opět ve znamení dvoufázového tréninku. Večer jsme si pozvali domácí kdyňské děti k vzájemnému zápasu pro ty menší. Starší se naplno zapojili do již tradičního měření sil odchovanců našeho klubu, které se koná každý kemp. Pátek starší opět čekalo měření sil s domažlickými a mladší si dali venkovní a vnitřní trénink. Po obědě čekal všechny poslední společný trénink, kdy si všichni sáhli na dno a propotili trička u kruhového tréninku. Potom opět povinná koupel v bazénu a po večeři již tradiční volná zábava do půlnoci. Ti nejmladší vydrželi i přes to, že skoro usnuli za chůze. Ti starší si vymysleli zábavu, která jim vydržela celý večer a všichni se moc nasmáli. V sobotu již jen uklidit a zabalit a hurá domů. Dospat se a povyprávět všechny zážitky.

Věříme, že se dětem líbilo a podle ohlasů maminek a tatínků tomu tak bylo. Díky moc ještě jednou za skvělou zábavu, i když náročnou.